Manufacturer of a wide range of products which include fine boring tool, face grooving tool holder, cnc machine tool holder and boring tool holders.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Type | Straight Shank |
| Size | 10 mm |
| Usage/Application | CNC Milling |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Material | Alloy Steel |
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Type Required | CNC Tool Holder |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Grade | SS 316 |
| Material | SS |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 25 mm |
| Material | SS |
| Usage/Application | CNC Machine |
| Country of Origin | Made in India |
We are one of the renowned industries which are providing several kinds of supreme quality CNC Machine Tool Holders in the market.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Size | 150 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Fine Boring Bar |
| Material | Alloy Steel |
Karan Mahana (Partner)
Robust Precise Craft
,2A-1,A- Block,,N.I.T -2
Faridabad - 121001, Haryana, India