Our product range includes a wide range of cnc chuck soft jaws and cnc machine soft jaws.
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Chuck Diameter | 50 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Surface Finish | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Material | Alloy Steel |
| Brand | Winstone |
| Size | 6, 8, 10 Inch |
Minimum order quantity: 2 Piece
Our organization is well known in the market for providing a broad assortment of Soft Jaws to our clients.
₹ 7000 / Set Get Latest Price
| Chuck Diameter | 50 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 316 |
| Surface Finish | Polished |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Robust |
| Corrosion Resistance | yes |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangular |
Karan Mahana (Partner)
Robust Precise Craft
,2A-1,A- Block,,N.I.T -2
Faridabad - 121001, Haryana, India